Skip to content
POZNAJMY SIĘ

Nasz zespół składa się z ekspertek i eskspertów z różnymi doświadczeniami i wspólną wizją zmieniania świata na lepsze.

Zespół better.

Paweł Niziński - Better

Paweł Niziński

Wydawca projektu CR Navigator/ BE.NAVIGATOR, promującego od prawie 9 lat idee zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Doradca w dziedzinie innowacyjności społecznej i strategicznego zarządzania zrównoważonymi markami, od ponad 20 lat w branży marketingowej. Moderator dialogu społecznego, wykładowca komunikacji marketingowej, odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Współautor wielu kampanii marketingowych i społecznych, juror na wielu konkursach reklamowych polskich i międzynarodowych. Socjolog, artysta grafik, designer.

Ewa Leśnowolska - Better

Ewa Leśnowolska

Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju z 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z zaangażowaniem społecznym biznesu i D&I (diversity&inclusion). Senior Project Leaderka w BETTER, odpowiedziialna między innymi za rozwój Polish Diversity Chamber of Commerce. Związana z Divercity+. Wcześniej menedżerka Go Responsible, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Koordynowała Kartę Różnorodności w Polsce, zarządzała Programem Wolontariatu Pracowniczego w Citi, prowadziła dialogi społeczne i audyty programów społecznych. Absolwentka polonistyki i zarządzania UW. Certyfikowana trenerka biznesu.

Maria Koczorowska - Better

Maria Koczorowska

Leaderka projektu B Market Explorer Poland, pracująca z B Corpami i B Labem lokalnie oraz na szczeblu międzynarodowym. Doradza firmom jak zostać B Corpem, nawiguje przez B Impact Assessment (BIA) i proces certyfikacji. Zaangażowana również w inne projekty BETTER z zakresu sustainability. Absolwentka MA Social Entrepreneurship na Goldsmiths, University of London oraz Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na UW i Sorbonne Nouvelle. Od czasów szkolnych aktywnie działająca na rzecz lokalnych społeczności i projektów społecznych. Interesuje się badaniem języka teorii spiskowych i greenwashingu.

Justyna Markowicz - Better

Justyna Markowicz

Prowadząca podcast Zrównoważony Biznes, w którym spotyka się z ekspertami by rozmawiać o budowaniu bardziej odpowiedzialnej i zrównoważonej firmy. Od 8 lat koordynuje projekty – społeczne, edukacyjne, pracownicze z akcentem na komunikację, kreację i employer branding. Moderatorka design thinking. Społeczniczka. Absolwentka Kulturoznawstwa Międzynarodowego i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Better zajmuje się projektami z zakresu sustainability.

Małgorzata Sarzyńska - Better

Małgorzata Sarzyńska

Absolwentka Media and Sociology na Goldsmiths, University of London. Pracowała w marketingu i reklamie. Interesuje się tematami związanymi z Diversity and Inclusion, udziela się społecznie. Kierowniczka produkcji filmu dokumentalnego “7-My Sierpnia” o protestach i aresztowaniach społeczności LGBTQ+ w Warszawie w 2020. W Better odpowiada za zarządzanie projektami z zakresu mapowania interesariuszy.

Piesek - Better

Bronka Nizińska

Bronka towarzyszy nam we wszystkich zdalnych spotkaniach. Od niedawna mama ośmiu (!) szczeniaczków 🐩

Współpracują z nami

Anna Kowalska - Better

Anna Kowalska

Absolwentka Psychologii na UJ oraz Service Design na SWPS. Pasjonatka innowacji społecznych, projektowania i różnorodności międzykulturowej. Koordynatorka projektów społecznych i biznesowych. Tworzyła pierwszą polską edycję międzynarodowego konkursu „MIT Tech. Review Innovators under 35” dedykowaną innowatorom społecznym. Zarządzała projektami oraz projektowała szkolenia w startupie społecznym „Zwolnieni z Teorii”. W Better odpowiada za zarządzanie projektami z zakresu sustainability.

Tomasz Stemplewski - Better

Tomasz Stemplewski

W latach 2005 – 2015 dyrektor Wydziału Promocji, Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.Odpowiedzialny za powstanie strategii komunikacji marketingowej m.in. marki „Śląskie. Pozytywna energia” . Zrealizował kilkanaście kampanii promocyjnych i wydarzeń marketingowych, o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.Realizowane przez niego projekty doczekały się licznych nagród między innymi: SYBILLA, EFFIE AWARDS, Golden Arrow, Kreatura, Złoty Spinacz, Śląska Rzecz.

Katarzyna Stobiecka - Better

Katarzyna Stobiecka

Autorka wielu artykułów o społecznej odpowiedzialności biznesu, które od 2016 roku publikuje na swoim blogu: poczuj-miete-do-CSR.pl, ambasadorka 9 edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu organizowanej przez FOB. Koordynatorka CSR w międzynarodowej firmie spedycyjnej (od 2017), gdzie w ramach pracy tworzyła globalne raporty na potrzeby swojej organizacji oraz dla klientów zewnętrznych. Współorganizator akcji społecznej „Zalesiacze” oraz wielu akcji wolontariatu na rzecz schronisk. Z Better. współpracuje od 2016 roku, tworzy treści do raportów społecznych, artykuły branżowe, zajmuje się procesem dialogu z interesariuszami.

Maciej Żychatyński - Better

Maciej Żyhatyński

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w projektach dotyczących restrukturyzacji, budowania modeli biznesowych, wdrażania zmian, strategii operacyjnych w tym CSR, projektowania systemów motywacyjnych, budowy zespołów oraz oceny efektywności.

Martyna Skibińska - Better

Martyna Skibińska

Konsultantka strategiczna w zakresie zrównoważonych marek i innowacji społecznych, specjalistka od rekonstrukcji wglądów społecznych i konsumenckich, analizowania trendów. Ponad 20 lat doświadczenia w marketingu, komunikacji i CSR. Wcześniej nagradzana copywriterka i dyrektor kreatywna (Leo Burnett, McCann-Erickson, Bates and Y&R).

Jana Apih - Better

Jana Apih

15 lat doświadczenia w marketingu, planowaniu i wdrażaniu strategii. Współpracowała jako project manager dla słoweńskiej Izby Turystycznej i agencji Marethica oraz jako dyrektorka marketingu oraz strategii w agencjach Globtoru oraz Toleranca. Obecnie w GoodPlace zarządza kwestiami związanymi z zrównoważoną turystyką. Certyfikowana audytorka Green Globe.