Skip to content

POZNAJMY SIĘ

Mamy różne doświadczenia i obszary eksperckości, łączy nas wspólna wizją zmieniania świata na lepsze.

Zespół better

Paweł Niziński - Better

Paweł
Niziński

Founder & CEO

Założyciel i CEO Goodbrand/Better w Polsce. Doradca strategiczny w dziedzinie zarządzania zrównoważonymi markami i organizacjami. Od 1992 r w branży komunikacji marketingowej a od 2007 doradztwa w obszarze sustainability. Country Partner Ruchu B Corp w Polsce. Moderator dialogu społecznego, wykładowca w dziedzinie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Współautor wielu kampanii marketingowych i społecznych, współzarządzał polskimi i międzynarodowymi agencjami reklamowymi (m in grupą agencji Upstairs Young and Rubicam). Partner w NOW Partners – Regenerative Value Creation. Inicjator Polish Diversity Chamber of Commerce. Wydawca projektu CR Navigator/ B NAVIGATOR, promującego od 13 lat idee zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Socjolog, artysta grafik, designer.

Ewa Leśnowolska - Better

Ewa
Leśnowolska

Senior Project Lead

Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju z 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z zaangażowaniem społecznym biznesu i D&I (diversity&inclusion). Senior Project Leaderka w BETTER, odpowiedziialna między innymi za rozwój Polish Diversity Chamber of Commerce. Związana z Divercity+. Wcześniej menedżerka Go Responsible, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Koordynowała Kartę Różnorodności w Polsce, zarządzała Programem Wolontariatu Pracowniczego w Citi, prowadziła dialogi społeczne i audyty programów społecznych. Absolwentka polonistyki i zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Certyfikowana trenerka biznesu.

Maria Koczorowska - Better

Maria
Koczorowska

Project Lead

Leaderka projektu rozwoju ruchu B Corp w Polsce, pracująca z B Corpami i B Labem lokalnie oraz na szczeblu międzynarodowym. Doradza firmom jak zostać B Corpem, nawiguje przez B Impact Assessment (BIA) i proces certyfikacji. Zaangażowana również w inne projekty BETTER z zakresu sustainability. Doktorantka Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warszawskiego – projekt wdrożeniowy z zakresu przedsiębiorczości społecznej. Absolwentka MA Social Entrepreneurship na Goldsmiths, University of London oraz Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na UW i Sorbonne Nouvelle. Od czasów szkolnych aktywnie działająca na rzecz lokalnych społeczności i projektów społecznych. Interesuje się badaniem języka teorii spiskowych i greenwashingu.

Małgorzata Sarzyńska - Better

Małgorzata 
Sarzyńska

Project Lead

Absolwentka Media and Sociology na Goldsmiths, University of London. Pracowała w marketingu i reklamie. Interesuje się tematami związanymi z Diversity and Inclusion, udziela się społecznie. Kierowniczka produkcji filmu dokumentalnego “7-My Sierpnia” o protestach i aresztowaniach społeczności LGBTQ+ w Warszawie w 2020. W Better odpowiada za zarządzanie projektami z zakresu mapowania interesariuszy.

Agata Kuspit

Agata
Kuśpit

Life Guard

Od 5 lat zaangażowana w projekty o szerokim spektrum tematycznym – od administracyjnego po środowiskowe oraz policy. W Fundacji WWF Polska była odpowiedzialna za organizację debat politycznych z kandydatami do parlamentu, celem których było podkreślenie istotności problemów degradacji środowiska i konieczności uwzględnienia działań naprawczych w planach polityków. Była również odpowiedzialna za kampanie informacyjne i reklamowe w mediach, m.in. w Gazecie Wyborczej. Absolwentka biotechnologii oraz ochrony środowiska. Dzięki zróżnicowanemu doświadczeniu, w Better obejmuje pozycję Life Guard.

Zuzanna Kłopotek - BETTER

Zuzanna
Kłopotek

Junior Project Lead

Studentka prawa oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania skupiają się na społecznych, kulturowych oraz prawnych uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju, ekologii i różnorodności. Pracowała w fundacjach zaangażowanych w działalność na rzecz praw człowieka, w których zajmowała się m.in. realizacją wydarzeń i projektów edukacyjnych i aktywistycznych. W wolnym czasie zgłębia zainteresowania związane z kulturą audiowizualną, uczy się norweskiego oraz wolontariacko udziela się przy inicjatywach społecznych i aktywistycznych. W BETTER wspiera działania projektowe całego zespołu.

Współpracują z nami

Tomasz Stemplewski - Better

Tomasz
Stemplewski

Stakeholders Management Expert

Małgorzata hermanowicz better

Małgorzata
Hermanowicz

B Corp Expert

Anna Kowalska - Better

Anna
Kowalska

Stakeholders Management Expert

Dennis
Wojda

Digital designer/ UX

Martyna Skibińska - Better

Martyna
Skibińska

Strategic Planning & Sustainability Expert

Maciej Żychatyński - Better

Maciej
Żyhatyński

Sustainable Supply Chain Expert

Jana Apih - Better

Jana
Apih

Sustainable Tourism Expert

Aisling
Connaughton

Expert, CYD Connects 

Jennifer
McGarrigle

Expert, CYD Connects 

Mica
Lamb

Expert, CYD Connects 

Piesek - Better

Bronka
Nizińska

Barking Expert