Skip to content
POZNAJMY SIĘ

Mamy różne doświadczenia i obszary eksperckości, łączy nas wspólna wizją zmieniania świata na lepsze.

Zespół better.

Paweł Niziński - Better

Paweł Niziński

Wydawca projektu CR Navigator/ BE.NAVIGATOR, promującego od prawie 9 lat idee zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Doradca w dziedzinie innowacyjności społecznej i strategicznego zarządzania zrównoważonymi markami, od ponad 20 lat w branży marketingowej. Moderator dialogu społecznego, wykładowca komunikacji marketingowej, odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Współautor wielu kampanii marketingowych i społecznych, juror na wielu konkursach reklamowych polskich i międzynarodowych. Socjolog, artysta grafik, designer.

Ewa Leśnowolska - Better

Ewa Leśnowolska

Ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju z 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w tematach związanych z zaangażowaniem społecznym biznesu i D&I (diversity&inclusion). Senior Project Leaderka w BETTER, odpowiedziialna między innymi za rozwój Polish Diversity Chamber of Commerce. Związana z Divercity+. Wcześniej menedżerka Go Responsible, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Koordynowała Kartę Różnorodności w Polsce, zarządzała Programem Wolontariatu Pracowniczego w Citi, prowadziła dialogi społeczne i audyty programów społecznych. Absolwentka polonistyki i zarządzania UW. Certyfikowana trenerka biznesu.

Maria Koczorowska - Better

Maria Koczorowska

Leaderka projektu B Market Explorer Poland, pracująca z B Corpami i B Labem lokalnie oraz na szczeblu międzynarodowym. Doradza firmom jak zostać B Corpem, nawiguje przez B Impact Assessment (BIA) i proces certyfikacji. Zaangażowana również w inne projekty BETTER z zakresu sustainability. Absolwentka MA Social Entrepreneurship na Goldsmiths, University of London oraz Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na UW i Sorbonne Nouvelle. Od czasów szkolnych aktywnie działająca na rzecz lokalnych społeczności i projektów społecznych. Interesuje się badaniem języka teorii spiskowych i greenwashingu.

Małgorzata Sarzyńska - Better

Małgorzata Sarzyńska

Absolwentka Media and Sociology na Goldsmiths, University of London. Pracowała w marketingu i reklamie. Interesuje się tematami związanymi z Diversity and Inclusion, udziela się społecznie. Kierowniczka produkcji filmu dokumentalnego “7-My Sierpnia” o protestach i aresztowaniach społeczności LGBTQ+ w Warszawie w 2020. W Better odpowiada za zarządzanie projektami z zakresu mapowania interesariuszy.

Paweł Mikołajczyk

Projektant, badacz i konsultant ds. zrównoważonego rozwoju. W pracy wykorzystuje myślenie systemowe i strategie gospodarki obiegu zamkniętego. Pomaga organizacjom zniwelować ich negatywny wpływ na środowisko i wdrażać rozwiązania regeneratywne. Ukończył studia projektowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i studiował na Shih Chien University w Taipei. Jest członkiem think tanku circulardesign.pl. W Better zajmuje stanowisko lidera projektów i jest odpowiedzialny za organizację B Corp Summit.

Agata Kuspit

Agata Kuśpit

Od 5 lat zaangażowana w projekty o szerokim spektrum tematycznym – od administracyjnego po środowiskowe oraz policy. W Fundacji WWF Polska była odpowiedzialna za organizację debat politycznych z kandydatami do parlamentu, celem których było podkreślenie istotności problemów degradacji środowiska i konieczności uwzględnienia działań naprawczych w planach polityków. Była również odpowiedzialna za kampanie informacyjne i reklamowe w mediach, m.in. w Gazecie Wyborczej. Absolwentka biotechnologii oraz ochrony środowiska. Dzięki zróżnicowanemu doświadczeniu, w Better obejmuje pozycję Life Guard.

Zuzanna Kłopotek - BETTER

Zuzanna Kłopotek

Studentka prawa oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jej zainteresowania skupiają się na społecznych, kulturowych oraz prawnych uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju, ekologii i różnorodności. Pracowała w fundacjach zaangażowanych w działalność na rzecz praw człowieka, w których zajmowała się m.in. realizacją wydarzeń i projektów edukacyjnych i aktywistycznych. W wolnym czasie zgłębia zainteresowania związane z kulturą audiowizualną, uczy się norweskiego oraz wolontariacko udziela się przy inicjatywach społecznych i aktywistycznych. W BETTER wspiera działania projektowe całego zespołu.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Wyślij maila na adres hello [małpa] b-better.pl

Piesek - Better

Bronka Nizińska

Bronka towarzyszy nam we wszystkich zdalnych spotkaniach. Od niedawna mama ośmiu (!) szczeniaczków 🐩

Współpracują z nami

Anna Kowalska - Better

Anna Kowalska

Absolwentka Psychologii na UJ oraz Service Design na SWPS. Pasjonatka innowacji społecznych, projektowania i różnorodności międzykulturowej. Koordynatorka projektów społecznych i biznesowych. Tworzyła pierwszą polską edycję międzynarodowego konkursu „MIT Tech. Review Innovators under 35” dedykowaną innowatorom społecznym. Zarządzała projektami oraz projektowała szkolenia w startupie społecznym „Zwolnieni z Teorii”. W Better odpowiada za zarządzanie projektami z zakresu sustainability.

Tomasz Stemplewski - Better

Tomasz Stemplewski

W latach 2005 – 2015 dyrektor Wydziału Promocji, Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.Odpowiedzialny za powstanie strategii komunikacji marketingowej m.in. marki „Śląskie. Pozytywna energia” . Zrealizował kilkanaście kampanii promocyjnych i wydarzeń marketingowych, o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym.Realizowane przez niego projekty doczekały się licznych nagród między innymi: SYBILLA, EFFIE AWARDS, Golden Arrow, Kreatura, Złoty Spinacz, Śląska Rzecz.

Katarzyna Stobiecka - Better

Katarzyna Stobiecka

Autorka wielu artykułów o społecznej odpowiedzialności biznesu, które od 2016 roku publikuje na swoim blogu: poczuj-miete-do-CSR.pl, ambasadorka 9 edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu organizowanej przez FOB. Koordynatorka CSR w międzynarodowej firmie spedycyjnej (od 2017), gdzie w ramach pracy tworzyła globalne raporty na potrzeby swojej organizacji oraz dla klientów zewnętrznych. Współorganizator akcji społecznej „Zalesiacze” oraz wielu akcji wolontariatu na rzecz schronisk. Z Better. współpracuje od 2016 roku, tworzy treści do raportów społecznych, artykuły branżowe, zajmuje się procesem dialogu z interesariuszami.

Maciej Żychatyński - Better

Maciej Żyhatyński

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się w projektach dotyczących restrukturyzacji, budowania modeli biznesowych, wdrażania zmian, strategii operacyjnych w tym CSR, projektowania systemów motywacyjnych, budowy zespołów oraz oceny efektywności.

Martyna Skibińska - Better

Martyna Skibińska

Konsultantka strategiczna w zakresie zrównoważonych marek i innowacji społecznych, specjalistka od rekonstrukcji wglądów społecznych i konsumenckich, analizowania trendów. Ponad 20 lat doświadczenia w marketingu, komunikacji i CSR. Wcześniej nagradzana copywriterka i dyrektor kreatywna (Leo Burnett, McCann-Erickson, Bates and Y&R).

Jana Apih - Better

Jana Apih

15 lat doświadczenia w marketingu, planowaniu i wdrażaniu strategii. Współpracowała jako project manager dla słoweńskiej Izby Turystycznej i agencji Marethica oraz jako dyrektorka marketingu oraz strategii w agencjach Globtoru oraz Toleranca. Obecnie w GoodPlace zarządza kwestiami związanymi z zrównoważoną turystyką. Certyfikowana audytorka Green Globe.

Aisling Connaughton

Founder of CYD Connects Ltd, a strategic brand communications consultancy delivering social impact for our purpose-led economy. By challenging clients to reorient their brand and communications towards good, CYD Connects turns social responsibility into profitable, sustainable, long-term competitive advantage. Aisling’s 15-year global career in PR spans internal and external communications, crisis communications and events.

Jennifer McGarrigle

A dedicated and hard-working marketing and communications expert with over 10 years of expertise in the luxury health and beauty industry.

Mica Lamb

Social Anthropologist working in tandem with my her business partners to deliver strategies with true cultural and social resonance. She began her sustainability journey 15 years ago in the fashion industry. Her learnings from fashion, coupled with a background in copywriting and brand building has moulded her strong perspective on modern sustainable thinking. Through events, talks and seminars, she seek to raise awareness around sustainable living, community action and, specifically, consumer behaviour.