Skip to content

Poznaj Sesję Deep Dive

Zapraszamy na wydarzenie, którego celem jest zainspirowanie, pogłębienie wiedzy oraz budowanie społeczności wokół standardów B Corp w konfrontacji z wyzwaniami komunikacji ESG.

DLACZEGO GREENWASHING?

Prowadzenie odpowiedzialnej komunikacji wymaga głębszego zrozumienia procesów związanych z działalnością firmy. Wymaga równowagi między świetnym opowiadaniem historii, autentycznym przekazem a rygorem danych i dowodów. I wreszcie, wymaga wewnętrznego porozumienia i współpracy między różnymi działami organizacji.

CO PRZYGOTOWUJEMY?

Zapraszamy na pierwszą sesję z cyklu BETTER Deep Dive, której celem jest zainspirowanie, pogłębienie wiedzy oraz budowanie społeczności wokół standardów B Corp w konfrontacji z wyzwaniami komunikacji ESG.

JAK CHCEMY ZANURKOWAĆ W GREENWASHING?

Sesja składa się z części konferencyjnej i interaktywnej i jest zaplanowane tak, aby omówić temat greenwashingu z perspektywy komunikacyjnej, analizy łańcucha wartości i analizy prawnej, a także dać możliwość uczestnikom na przedyskutowanie z ekspertami własnych pytań i wątpliwości.

Na początek zaprosimy uczestników do zielonej pralni i na prezentację o najciekawszych przypadkach greenwashingu z polskiego – i nie tylko – rynku.

W trakcie panelu komunikacyjnego „Od działania do słowa” specjaliści od komunikacji z agencji i zaangażowanych w ESG firm będą rozmawiać o tym jak radzą sobie z wyzwaniami, jakie strategie i narzędzia stosują, aby promować rzeczywiste działania oraz jak unikać pułapki greenwashingu.

W panelu „Co kryje się w naszych łańcuchach dostaw?” zaprosimy ekspertów do głębszej analizy i zastanowienia się, jak dużo wiemy o tym co dzieje się w całym procesie powstawania naszych produktów i usług i jak nasza ewentualna niewiedza może powodować niezamierzony greenwashing.

Wreszcie, w trzecim panelu „Kontekst prawny – czy jesteśmy bezpieczni?” przyjrzymy się aktualnemu kontekstowi prawnemu i regulacjom z obszaru komunikacji ESG, aby zrozumieć, jakie są obowiązki, ryzyka i jak można się na ich okoliczność zabezpieczyć.

A po części konferencyjnej zaprosimy do interakcji z zaproszonymi przez nas specjalistami i do rozmowy o indywidualnych przypadkach i wyzwaniach biznesowych. Zapisy na indywidualne rozmowy w momencie rejestracji już na wydarzeniu.

Tradycyjnie damy też szansę na osobistą refleksję w chwilach skupienia w trakcie muzycznych komentarzy gongów tybetańskich po każdej części naszego spotkania.

Agenda

 • 08:30 – Przerwa kawowa
 • 09:00 – Medytacja z gongami
 • 09:30 – 09:40 – Inauguracja spotkania – Paweł Niziński
 • 09:40 – 11:00 – Provocation – keynote
  Mirella Panek Owsiańska, Dries Beljon Lean Lawyers LLP, gość specjalny z B Lab Europe
 • 11:00 – 11:45 – 1. panel – „Od działania do słowa”
  Paneliści:
  Ewa Suszek – Better
  Marta Macke – Shortlist Consulting
  Alicja Miłuńska – Admind Admind Branding & Communications
  Jolanta Grabowska – Grupa ANG
  Maciej Lissowski – indaHash
  Prowadząca panel: Anna Glas – Legalden
 • 11:45 – 12:00 – przerwa kawowa
 • 12:00 – 12:45 – 2. panel – „Kontekst prawny – czy jesteśmy bezpieczni?”
  Paneliści:
  Magdalena Niedźwiecka – Legalden
  Kamila Drzewicka – Client Earth
  Joanna Affre – Kancelaria Affre & Wspólnicy Sp. K.,
  Prowadząca panel: Ewa Suszek – Better
 • 12:45 – 13:30 – 3. panel -„Co kryje się w naszych łańcuchach dostaw?”
  Paneliści:
  Maria Krawczyńska-Kaczmarek – Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  Robert Sroka – Abris Capital Partners
  Prowadzący panel: Paweł Niziński
 • 13:30 – 13:35 – Sesja plenarna – uwagi końcowe
 • 13:35 – 14:20 – 45 minutowe warsztaty z panelistami
 • 14:20 – Networking – Lunch

Rejestracja

Chcielibyśmy zaprosić Cię do rejestracji na naszą serię spotkań Deep Dive, które odbywają się w Fabryce Norblina – w Kinogramie – sala nr 2

Koszt biletu to:

 • 1500 zł netto / os. 
 • 990 zł netto / dla firm należących
  do Programu Partnerstwa FOB

Wystawiamy fakturę VAT
Ilość miejsc ograniczona (50)

Partnerzy wydarzenia

Partnerzy merytoryczni: 
Forum Odpowiedzialnego Biznesu, kancelaria Legalden, Impactden, agencja Admind

Partnerzy wspierający: 
Kancelaria Affre i Wspólnicy, Grupa ABRIS CP – B Corp, Shortlist Consulting, Grupa ANG – B Corp, Indahash, Rada Reklamy, Chiesi