moyee_logobanner_moyye_1

BETTER prezentuje pierwszą na polskim rynku kawę z prawdziwie sprawiedliwego handlu – Moyee Coffee.

Moyee Coffee stworzyła w Etiopii i Ameryce Łacińskiej: infrastrukturę do przetwarzania kawy na najwyższym, światowym poziomie (palarnia i pakowalnia), miejsca pracy w przetwórstwie kawy, świadomość, że można zarabiać więcej na eksporcie jakościowego towaru zamiast relatywnie taniego surowca.graf_moyee

W modelu FairChain Moyee Coffee cały proces tworzenia jakościowej kawy (uprawa, ręczny zbiór wybranych owoców, palenie, pakowanie) przebiega wmiejscu jej narodzin.

Dzięki temu radykalnie rośnie udział w zyskach lokalnej społeczności producentów i przetwórców kawy w Etiopii – aż do 50%!

kubkiDLACZEGO WARTO WYBIERAĆ MOYEE COFFEE

Powód 1

Pijąc Moyee sprawiasz, że świat staje się choć trochę „better”. Moyee Coffee zostawia zysk i wielkoskalowe inwestycje, tam, gdzie się rodzi: w Etiopii i Ameryce Łacińskiej, w społecznościach, które zasługują, by dzięki ciężkiej pracy poprawić swój los.

Powód 2

Kawę uprawia się w krajach, w których lekarstwem na biedę jest pomoc międzynarodowa. Moyee Coffee zamiast jałmużny daje godziwy zarobek.

Powód 3

Kawa w przeliczeniu na amerykańskie dolary jest drugim po ropie naftowej najcenniejszym surowcem świata. Tylko model Fair Chain, jaki stosuje Moyee Coffee, uczciwie dzieli zysk ze społecznościami uprawiającymi kawę.

Powód 4

Największe marki kawowe palą i pakują kawę w bogatych krajach, a nie tam, gdzie kawa rośnie. Dlatego mieszkańcy bogatych krajów korzystają aż z 85% wartości kawy, a tych, gdzie jest uprawiana, z zaledwie 15%. Moyee Coffee zmienia ten podział na sprawiedliwe 50%-50%.

Powód 5

Kawa jest najważniejszym produktem eksportowym Etiopii. Byt ¼ mieszkańców tego kraju zależy od kawy. Moyee Coffee inwestując w Etiopii i przenosząc tam przetwórstwo ma wpływ na poprawę ich życia.

moyee_zdjecie

tekst

Rewolucyjną jakość Moyee Coffee współtworzysz Ty, wybierając radykalnie sprawiedliwą kawę.

 

LIMU

Nasza historia FairChain rozpoczęła się w Limu w Etiopii. Ta wyjątkowa kawa z regionu Kaffa, (miejsce narodzin kawy), ma piękny kompleksowy smak i aromat. Świeża, pełna kawa z lekkim owocowym wykończeniem jaśminu i kakao. 100% Arabica.

1 kg – 139 zł      250 g – 38 zł

 

 

TWO TO TANGO

Owocowość gry Limu w połączeniu ze słodszymi, ciepłymi smakami ziaren Jimmy daje świetny balans. Ta mieszanka oddaje ciepły, pełny kakao smak, z aromatem cukru pudru i lekką owocowością.  Świetna do podania jako espresso lub z mlekiem w zaparzaczu.

1 kg – 139 zł      250 g – 38 zł

 

TRIPPLE PLAY

Chcesz pełnej, ciemnej, ładnie zrównoważonej kawy? W takim razie Triple Play to twoja kawa! Energetyczna dawka, pełna odcieni czekolady i karmelowych smaków. Te 3 ziarna dają poczucie energii, miłości i dostępności. Wysoka intensywność i lekki, ale elegancki gorzki posmak. Piekielny sposób na rozpoczęcie dnia!

1 kg – 129 zł      250 g – 35 zł

 

 

DARK SIDE

Dark Side to nasza południowoamerykańska tradycyjna ciemna pieczeń dla tych, którzy szukają kopa od swojej kawy. Nie dla osób osłabym sercu! Ta potrójna mieszanka ciemnej palonej kawy jest idealna do porannego kopa.

1 kg – 129 zł      250 g – 35 zł

 

 

Czołowym rewolucjonistom, którzy podsycają swój zapał do walki o lepszy świat stałym zamówieniem  na min. 12 miesięcy powyżej 10 kg/ m-c mamy dodatkowy rabat  5%.
rewolucja

 

Zamów Moyee Coffee lub umów się na degustację  wysyłając e-mail na adres kinga.sowik@b-better.pl lub dzwoniąc pod nr 607 187 178.