moyee_logobanner_moyye_1

BETTER prezentuje pierwszą na polskim rynku kawę z prawdziwie sprawiedliwego handlu – Moyee Coffee.

Moyee Coffee stworzyła w Etiopii: infrastrukturę do przetwarzania kawy na najwyższym, światowym poziomie (palarnia i pakowalnia), miejsca pracy w przetwórstwie kawy, świadomość, że można zarabiać więcej na eksporcie jakościowego towaru zamiast relatywnie taniego surowca.graf_moyee

W modelu FairChain Moyee Coffee cały proces tworzenia legendarnej etiopskiej kawy (uprawa, ręczny zbiór wybranych owoców, palenie, pakowanie) przebiega wmiejscu jej narodzin, w Etiopii.

Dzięki temu radykalnie rośnie udział w zyskach lokalnej społeczności producentów i przetwórców kawy w Etiopii – aż do 50%!

kubkiDLACZEGO WARTO WYBIERAĆ MOYEE COFFEE

Powód 1

Pijąc Moyee sprawiasz, że świat staje się choć trochę „better”. Moyee Coffee zostawia zysk i wielkoskalowe inwestycje, tam, gdzie się rodzi: w Etiopii, w społecznościach, które zasługują, by dzięki ciężkiej pracy poprawić swój los.

Powód 2

Kawę uprawia się w krajach, w których lekarstwem na biedę jest pomoc międzynarodowa. Moyee Coffee zamiast jałmużny daje godziwy zarobek.

Powód 3

Kawa w przeliczeniu na amerykańskie dolary jest drugim po ropie naftowej najcenniejszym surowcem świata. Tylko model Fair Chain, jaki stosuje Moyee Coffee, uczciwie dzieli zysk ze społecznościami uprawiającymi kawę.

Powód 4

Największe marki kawowe palą i pakują kawę w bogatych krajach, a nie tam, gdzie kawa rośnie. Dlatego mieszkańcy bogatych krajów korzystają aż z 85% wartości kawy, a tych, gdzie jest uprawiana, z zaledwie 15%. Moyee Coffee zmienia ten podział na sprawiedliwe 50%-50%.

Powód 5

Kawa jest najważniejszym produktem eksportowym Etiopii. Byt ¼ mieszkańców tego kraju zależy od kawy. Moyee Coffee inwestując w Etiopii i przenosząc tam przetwórstwo ma wpływ na poprawę ich życia.

moyee_zdjecie

tekst

Rewolucyjną jakość Moyee Coffee współtworzysz Ty, wybierając radykalnie sprawiedliwą kawę.

certyfikat

 

KAWA PREMIUM W ŚWIĄTECZNYCH CENACH

 

– zaproś nas do biura na degustacje kaw Moyee

– kup na próbę i znajdź swój smaku: 2 x 250 g w cenie 60  zł netto

– kup na pierwszy miesiąc  do biura: 1 kg  w cenie  90 zł netto

– kup na pierwszy miesiąc  do biura: 5 kg  w cenie  430 zł netto

– kupuj co miesiąc dla całego biura: 10 kg  w cenie 765 zł netto

 

 

Nasza kawa dostępna jest w 2 aromatach: 
1 2

4
rewolucja

Czołowym rewolucjonistom, którzy podsycają swój zapał do walki o lepszy świat stałym zamówieniem  na min. 12 miesięcy powyżej 10 kg/ m-c mamy dodatkowy rabat  5%.

 

Zamów Moyee Coffee lub umów się na degustację  wysyłając e-mail na adres kinga.sowik@b-better.pl lub dzwoniąc pod nr 607 187 178.