1st B Corp Summit Warsaw

16.06 lub 13.10 *, 2020

*Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju i w dbałości o zdrowie naszych uczestników i nasze, jesteśmy przygotowani do przełożenia wydarzenia na Październik.

B Corp Summit Warsaw to pierwsze otwarte spotkanie wschodzącego w Polsce międzynarodowego ruchu B Corp. Naszą ambicją jest zgromadzenie firm i liderów świadomych negatywnych skutków starych paradygmatów kapitalizmu, chcących wspólnie dążyć do zmian w prowadzeniu biznesu.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu pod hasłem „Feel the Planet”, wypełnionego wiedzą ekspertów, liderów organizacji społecznych i biznesu, z którymi wspólnie spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie jak możemy być najlepsi dla świata a nie najlepsi na świecie.

Paweł Niziński

Paweł Niziński
B Corp Market Explorer
CEO Better / Partner Goodbrand CEE

Zostało nam 10 lat, aby powstrzymać negatywne trendy niszczące naszą planetę. Bez prawdziwej zmiany w naszym sposobie działania i prowadzenia biznesu, utkniemy w starym paradygmacie egoistycznego kapitalizmu – bezrefleksyjnej konsumpcji zasobów bez troski o przyszłe pokolenia. Kapitalizmu wykluczającego, niesprawiedliwego i nieodpowiedzialnego. W obliczu wszystkich konsekwencji kryzysu klimatycznego, nierówności społecznych czy wyzwań wymienionych w Agendzie Celów ONZ musimy zmobilizować się do działania. Podczas pierwszego Corp Summit w Polsce „Feel the Planet” będziemy wspólnie tworzyć fundamanty dla rozwój ruchu świadomego i etycznego biznesu w Polsce. Dołączcie do nas 16 Czerwca.”

FEEL THE PLANET

„Feel the planet” będzie tematem przewodnim naszego spotkania. Zdecydowaliśmy się oprzeć nasze rozważania na czterech głównych składnikach natury, które pozwolą nam lepiej poczuć naszą planetę, zrozumieć jej potrzeby i zareagować adekwatnie do palącej sytuacji, w której obecnie się znajduje. 

Podczas czterech sesji tematycznych spotkania, będziemy uczyć się od ekspertów, rozmawiać, dyskutować i wymieniać się dobrymi praktykami. W obrębie kilkunastu sesji Masterclass opartych na 4 żywiołach będziemy poruszać poniższe tematy:

.

ZIEMIA

Ziemia to fundament, na którym wszystko jest zbudowane. Jest podstawą, źródłem stabilizacji i umożliwia ruch wszystkim innym żywiołom. Zapewnia wzrost, płodność, obfitość plonów i zasobów. Podczas tego bloku poruszymy tematy:

WODA

Woda jest naszym źródłem i esencją życia. Jest jednym z podstawowych budulców organizmu człowieka. Symbolizuje witalność i siłę. W tym bloku porozmawiamy o tematach takich jak:

OGIEŃ

Ogień jest symbolem energii i dynamizmu, wyraża życie i ciągłą zmianę. Jest żywiołem odwagi, przemiany i pasji. Dzięki niemu rodzą się ruchy społeczne i tworzą się głębokie zmiany społeczne i środowiskowe. Podczas tej sesji poruszymy tematy takie jak: 

POWIETRZE

Żywioł powietrza to wietrzny król myśli, natchnienia i komunikacji. W myślach z kolei powstają wszelkie wyobrażenia i kreatywne pomysły, ale również wielkie idee, które zmieniają świat. W tym bloku porozmawiamy o:

Gospodarka o obiegu zamkniętym / Zrównoważone budownictwo i urbanistyka / Recykling tworzyw sztucznych / Impact investment / Odpady żywnościowe/ Gospodarka odpadami.

Zdrowie / Prawa człowieka / Well-being / Empatia w biznesie/ Fair finance/ Bioróżnorodność.

Rodzące się ruchy społeczne/ Edukacja na rzecz zmiany/ Równouprawnienie kobiet/ Dziennikarstwo rozwiązań.

Zanieczyszczenie powietrza/ Działania na rzecz klimatu / Przywództwo klimatyczne / Zrównoważona turystyka / Zrównoważone regiony i miasta / Różnorodność społeczna i kulturowa.

DOŁĄCZ DO NAS

Dołącz do wydarzenia i twórz z nami społeczność liderów , którzy wykorzystują potencjał biznesu aby zmieniać świat na lepszy.

Kontakt: pawel.nizinski@b-better.pl